Львів

10/22/2010, No Comment

Коли саме домініканці вперше з’явилися у Львові – точно невідомо. Деякі джерела подають 1234 рік, як рік фундації першого дерев’яного монастиря, який мав знаходитись десь в околицях Низького Замку. Згідно одної з легенд, першим домініканцем у Львові мав бути св. Гіацинт, який заснував тут монастир, повертаючись з Києва. Однак, це мало ймовірне. Особою, яка запросила домініканців на ці землі була жінка Лева Даниловича – Констанція, дочка Угорського короля Бели IV. Тож, першими домініканцями у Львові були брати з Угорської Провінції, і сталося це трохи пізніше. Адже Лев Данилович одружився з Констанцією тільки у 1247 році, а перша згадка про Львів відноситься до 1256 року.

Скоріше за все, йдеться про рік 1260 (або 70), коли було збудовано перший домініканський монастир у Львові – св. Івана Хрестителя.

Інший костел - св. Марії Магдалини, було побудовано у 1612 році. Домініканці втратили його під час «скорочення діяльності чернечих орденів», зорганізованої імператором Францом Йосифом.

Монастир і костел Божого Тіла (Soli Deo), один з найбільших монастирів колишньої Галицької провінції домініканців було закладено у 1749 році. Це був останній форпост домініканців у Львові, який ми були змушені залишити у 1946 році.

Нашу місію у Львові було відновлено у вересні 2010 року. Поки що ми не маємо власного місця. Провадимо душпастирство студентів при костелі Стрітення (вул. Винниченко 30).

No Comment

Отправить комментарий