Львів

10/22/2010, No Comment

Коли саме домініканці вперше з’явилися у Львові – точно невідомо. Деякі джерела подають 1234 рік, як рік фундації першого дерев’яного монастиря, який мав знаходитись десь в околицях Низького Замку. Особою, яка запросила домініканців на ці землі мала бути жінка Лева Даниловича – Констанція, дочка Угорського короля Бели IV. Але це мало ймовірне. Лев Данилович одружився з Констанцією тільки у 1247 році, а перша згадка про Львів відноситься до 1256 року.

Скоріше за все, йдеться про рік 1260 (або 70), коли було збудовано перший домініканський монастир у Львові – св. Івана Хрестителя.

Інший костел - св. Марії Магдалини, було побудовано у 1612 році. Домініканці втратили його під час «скорочення діяльності чернечих орденів», зорганізованої імператором Францом Йосифом.

Монастир і костел Божого Тіла (Soli Deo), один з найбільших монастирів колишньої Галицької провінції домініканців було закладено у 1749 році. Це був останній форпост домініканців у Львові, який ми були змушені залишити у 1946 році.

Нашу місію у Львові було відновлено у вересні 2010 року. Поки що ми не маємо власного місця. Провадимо душпастирство студентів при костелі Стрітення (вул Винниченко 30).

Актуально у Львові працюють:

о. Якуб Гончаж ОР - настоятель

о. Миколай Лучок ОР

о. Ігор Гнюс ОР - промотор покликань

e-mail: lviv@dominic.ua

No Comment

Отправить комментарий